Odzyskiwanie danych z macierzy RAID która skuteczność? jakie są zapłaty.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Zrozumienie odzyskiwania danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 w zbawienna rada.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Kilka miesięcy temu musiałem przeprowadzić odzyskiwanie macierzy Raid dla macierzy raid mirror, której backup i przywracanie trwało niezwykle długo. Przyczyną była awaria sprzętu na drugorzędnej macierzy raid. Próbując naprawić uszkodzony dysk, byliśmy zmuszeni do umieszczenia dysku z systemem operacyjnym na innym dysku twardym i użycia dysku drugorzędnego jako urządzenia startowego. Musieliśmy użyć klonowania dysku, aby umieścić dysk z systemem operacyjnym na dysku drugorzędnym. W skrócie, ta procedura działałaby dobrze, z wyjątkiem faktu, że klonowanie dysku wymaga przemieszczenia dysku, a oprogramowanie nie jest w stanie tego zrobić. W związku z tym musieliśmy wykonać odzyskiwanie danych RAID za pomocą oprogramowania do odzyskiwania macierzy RAID, takiego jak Macrium, Novell lub Stellaris.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 w efektywna droga.

Pomimo wyżej wymienionych ograniczeń, zdarzają się sytuacje, w których musimy wykonać raid backupu danych przy użyciu mniejszego rozmiaru bloku logicznego (LBDZ). LBDZ umożliwia nam zmniejszenie logicznego rozmiaru bloku macierzy RAID w celu utworzenia mniejszego fizycznego rozmiaru macierzy, co pozwala nam na większą elastyczność podczas replikacji plików na wielu fizycznych macierzach. Jednakże rozwiązania macierzy RAID wymagają od nas stworzenia logicznej puli deduplikacyjnej w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności urządzeniom RAID. Oznacza to, że w przypadku awarii dysku, wydajność drugorzędnych urządzeń RAID będzie zagrożona.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 jako plan firmy po awarii.

Najskuteczniejszym sposobem odzyskania danych z uszkodzonego dysku jest użycie oprogramowania do odzyskiwania danych z macierzy RAID, takiego jak Macrium’s Mocha RAID; Novell’s RAID Guard; oraz Stellaris Data Rescue Pro. Wszystkie te produkty mogą działać dobrze nawet w przypadku awarii sprzętu. Kluczem do znalezienia dobrego rozwiązania jest metoda prób i błędów oraz dogłębna znajomość rodzajów konfiguracji RAID, z którymi pracujesz. Istnieje kilka czynników, które należy mieć na uwadze przed próbą odzyskania danych. Poniżej przedstawiono czynniki, które są ważne dla każdego systemu pamięci masowej:

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 sumpty a nadzieje.

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest rodzaj posiadanego dysku. Tylko dyski o identycznych parametrach fizycznych dadzą podobne wyniki wydajności. Oznacza to, że konfiguracja RAID z dwoma dyskami twardymi SATA w 16 zatokowej jednostce NAS da taki sam wynik jak konfiguracja RAID z trzema dyskami twardymi SATA w jednostce NAS typu tower. Jeśli ludzie chcą przetestować swoją konfigurację RAID bez wpływu na inne dyski, powinni sprawdzić wydajność poszczególnych dysków. Często zdarza się, że wydajność urządzeń RAID jest nieregularna podczas testowania na poszczególnych dyskach.

Następną rzeczą, którą należy sprawdzić jest pojemność urządzenia NAS. Im mniejsza pojemność urządzenia, tym mniej czasu zajmie zapis danych do różnych macierzy RAID. Dla ludzi, którzy używają RAID w swojej działalności gospodarczej, będzie to oznaczać szybsze działanie, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużą ilością danych. Dzieje się tak, ponieważ dysk w konfiguracji RAID o mniejszej pojemności może pracować tylko w tempie odpowiadającym jego pojemności, dlatego dodawanie kolejnych dysków i zwiększanie przestrzeni dyskowej spowoduje jedynie wydłużenie czasu potrzebnego do zakończenia zapisu danych.

Istnieją dwa rodzaje RAID, JETTA i RAIDZ. Mimo że oba wykorzystują różne technologie, nadal są uważane za najczęściej stosowane w większości dzisiejszych aplikacji na poziomie przedsiębiorstwa. RAIDZ ma możliwość zarządzania większą liczbą urządzeń niż pojedyncze urządzenie, dlatego też jest często stosowany w domowych komputerach PC. RAIDZ charakteryzuje się lepszym poziomem wytrzymałości niż JETTA. Jednak większość firm wymieniła już większość swoich komputerów PC na komputery pracujące pod kontrolą systemu JETTA. Dlatego też większość urządzeń NAS, które pracują na RAIDZ, nie nadaje się do konfiguracji RAID wykonanych przy użyciu JETTA.

Przywracanie danych z macierzy RAID co przystoi znać.

Urządzenia Dsat lub Device Support Matrix, lub urządzenia Dsat, jak są powszechnie określane, są używane w macierzach RAID w celu zarządzania gorącymi częściami lub innymi zasobami. Jednym z przykładów urządzenia RAID jest plik das, który jest właściwie kombinacją trzech urządzeń. Składa się on z macierzy trzech niezależnych dysków, które działają niezależnie, pozwalając użytkownikom na zmniejszenie ogólnego wykorzystania dysków twardych. Innym przykładem jest plik pqm, który jest ulepszoną wersją plik das. Różnica między nimi polega na tym, że plik das korzysta z pojedynczego dysku klasy korporacyjnej, natomiast pqm z macierzy RAID Zebra.

Aby nastąpiło odzyskanie danych z macierzy RAID, musi nastąpić uszkodzenie struktury logicznej urządzenia pamięci masowej. Może to nastąpić albo z powodu awarii jednego z dysków, lub z powodu utraty danych z innego źródła. Niezależnie od przyczyny awarii, awaria systemu jest nieunikniona, a najlepszą rzeczą do zrobienia jest szybkie przywrócenie systemu do działania, aby można było zidentyfikować i rozwiązać wszelkie potencjalne problemy. Gdy to zostanie zrobione, można rozpocząć proces odbudowy i wznowić normalne działanie.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]